Badanie techniczne pojazdu w 2022 roku

, w kategorii: porady.

Badanie techniczne auta jest obowiązkowe. Przeprowadza je upoważniony do tego diagnosta na stacji kontroli pojazdów. Wyłącznie pozytywna ocena stanu technicznego pozwala dopuścić dany pojazd do użytkowania w ruchu drogowym. Jak wygląda badanie techniczne w 2022 roku i gdzie można je wykonać – o tym poniżej. czytaj więcej »

Czy można holować auto bez przeglądu?

, w kategorii: porady.

Holowanie pojazdu wydaje się czynnością bardzo łatwą, jednak najczęściej wykonywana jest przez kierowców niepoprawnie. Zabezpieczenie pojazdu holowanego jest bardzo ważne, jak i znajomość przepisów, które określają między innymi prędkość pojazdu holującego, czy inne regulacje dotyczące holowania pojazdu. Kierowcy mają wiele wątpliwości co do tej czynności, zastanawiają się, czy holowanie samochodu bez ważnego badania technicznego jest możliwe? czytaj więcej »

Transport niskopodwoziowy – czym jest?

, w kategorii: porady.

Transport niskopodwoziowy to czasami nie lada wyzwanie. Wymaga on spełnienia wielu formalności oraz odpowiedniej logistyki. W większości firmy zajmujące się transportem niskopodwoziowym potrafią w odpowiedni sposób pokierować klientem, aby ułatwić mu to zadanie. Ten rodzaj transportu to bardzo szeroki temat, ale postaramy się go choć trochę przybliżyć. czytaj więcej »

Jak zaplanować podróż samochodem na wakacje?

, w kategorii: porady.

Wybierając się na wakacje z rodziną wielu z nas decyduje się na podróż własnym samochodem. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy środek transportu. Jak każdy posiada swoje wady i zalety. Jak zaplanować podróż samochodem na wakacje? Na co zwrócić uwagę? czytaj więcej »

Kontrolki w samochodzie – co oznaczają?

, w kategorii: porady.

Kontrolki w samochodzie nie zawsze oznaczają problemy. Mają za zadanie informować nas o ewentualnych awariach lub nieprawidłowym działaniu pewnych funkcji samochodu. Gdy zapali się któraś z nich nie powinniśmy od razu wpadać w panikę. Paląca się kontrolka samochodowa nie musi oznaczać wizyty u mechanika i wielkich kosztów związanych z tą wizytą.
czytaj więcej »

Awaryjne otwieranie samochodu- sprawdź co robić

, w kategorii: porady.

Jeśli jesteś kierowcą to pewnie zdarzyło Ci się zgubić lub zatrzasnąć kluczyki w samochodzie. Jeśli znajdujesz się w pobliżu domu, możesz udać się po zapasowe kluczyki do auta. Ale co zrobić jeśli jesteś kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów od domu? Pamiętaj o tym, aby nie wybijać szyby w samochodzie, gdyż generuje to dodatkowe, wysokie koszty naprawy auta. W takim przypadku skorzystaj z usługi awaryjnego otwierania samochodu. czytaj więcej »

Kamera samochodowa- najważniejsze informacje

, w kategorii: porady.

Kamery samochodowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. Zarówno doświadczeni jak i młodzi posiadacze prawa jazdy kupują je, aby nagrywać to co dzieje się na drogach, a w razie kolizji lub wypadku mieć dowód dla policji. Ale czy Ty wiesz, które kamery są najlepsze i na co zwrócić uwagę?
czytaj więcej »

Jak wymienić koło w samochodzie

, w kategorii: porady.

Jeśli w trakcie podróży usłyszysz, że Twoje auto hałasuje, lepiej zatrzymaj się w odpowiednim miejscu i sprawdź co jest tego przyczyną. Jeśli uszkodzone zostało koło, musisz je wymienić. Jednak czy masz wszystko czego potrzebujesz? Czy wiesz jak zrobić to profesjonalnie?
czytaj więcej »

Jak kupić tanią polisę OC?

, w kategorii: porady.

W jaki sposób można znaleźć tanie ubezpieczenie OC kierowców? Trzeba szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Zacznij od rozmowy ze znajomymi. Skorzystaj z internetowych kalkulatorów OC. Skontaktuj się z pośrednikami, którzy w Twoim mieście mają biura i oferują polisy wielu towarzystw. czytaj więcej »

Kary za brak OC od UFG

, w kategorii: ciekawostki.

Nawet 4 500 zł kary za brak OC może dostać właściciel samochodu osobowego, który spóźni się z opłaceniem składki za obowiązkowe ubezpieczenie. Im większa jest zwłoka i sam pojazd, tym większa jest kara z UFG. I nie co liczyć na to, że fundusz nie zauważy braku wpłaty. Coraz dokładniej kontroluje posiadaczy samochodów, motocykli i ciężarówek. czytaj więcej »

Klimatyzacja zapobiega parowaniu szyb

, w kategorii: porady.

Jeśli scena tego wymaga, z zaparowanych szyb cieszą się chyba jedynie bohaterowie filmów. Kierowcy starają się, aby nadmierna wilgoć nie przeszkadzał im w jeździe. Ponadto każdy wie, że wilgoć sprzyja chociażby zagrzybieniu układu klimatyzacji czy zawilgoceniu tapicerki samochodowej.

czytaj więcej »

Wszystko co musisz wiedzieć o prostownikach

, w kategorii: porady.

Prostownik doprowadza do przemiany napięcia zmiennego w stałe, dzięki czemu może naładować pusty akumulator. To jedno z urządzeń, bez którego większość osób, szczególnie właścicieli starszych aut, nie potrafi sobie wyobrazić zimy. czytaj więcej »

Jak odpalić samochód?

, w kategorii: porady.

Każdy właściciel samochodu doskonale zna sytuację, w której jego pojazd odmawia posłuszeństwa i nie funkcjonuje tak, jak powinien. Awarie poszczególnych komponentów auta, które odpowiadają za możliwość jego uruchomienia i prowadzenia przydarzają się w każdym typie samochodu. Jednym z częstych problemów, z którym borykają się kierowcy jest kłopot z uruchomieniem silnika. Jak odpalić samochód w sposób bezpieczny? Jak tego dokonać, kiedy silnik nie chce się uruchomić tradycyjną metodą? Sprawdźmy. czytaj więcej »