Wypompowanie paliwa

Czasem z przyzwyczajenia, czasem przez roztargnienie zdarza się, że zatankuje się złe paliwo. Takie pomyłki, wbrew pozorom zdarzają się dosyć często, zwłaszcza, jeśli pod maską pracuje wysokoprężny diesel, którego cicha praca może zmylić nawet doświadczonego kierowcę. Im szybciej zauważycie Państwo pomyłkę, tym tańsze będzie rozwiązanie problemu. Za wypompowanie paliwa z baku zapłacisz do 200 zł a za naprawę zatartego układu wtryskowego zapłacisz znacznie więcej.

Źle zatankowane paliwo to:

  • zagrożenie dla układu wtryskowego
  • zagrożenie dla katalizatora
  • możliwość zniszczenia silnika

Źle zatankowane paliwo?
Potrzebne wypompowywanie paliwa
w Poznaniu?

600 960 987

kierowca nad podniesioną maską swojego auta

Wypompowanie paliwa z baku – czy jest konieczne?

O ile w przypadku silnika benzynowego niewielka domieszka ropy sprawi, że silnik zgaśnie i nie da się go odpalić, o tyle w przypadku diesla zatankowanego benzyną, silnik będzie pracował do momentu, aż całkiem się rozsypie. Może to nastąpić po kilku, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu kilometrach.

Nie należy próbować jeździć samochodem, do którego zalano złe paliwo. W Poznaniu najlepiej zadzwonić do Fast Trans. Pracujemy całą dobę, również w dni wolne od pracy i w święta.

Jak pomożemy:

  • spróbujemy odessać paliwo na miejscu
  • w razie niemożliwości dostarczymy auto na lawecie do warsztatu

Nasi mechanicy nie będą próbowali uruchomić takiego samochodu. Najpierw spuszczą paliwo, potem oczyszczą układ paliwowy. Jeśli będzie taka potrzeba, zajmą się wszystkim w naszym warsztacie.


Dojeżdżamy błyskawicznie
do dzielnic Poznania:
Grunwald, Jeżyce, Nowe Miasto, Piątkowo, Rataje, Stare Miasto, Wilda
okolicznych miejscowości:
Swarzędź, Luboń, Komorniki, Skórzewo, Wysogotowo, Przeźmierowo, Baranowo, Chyby, Suchy Las, Owińska, Koziegłowy, Janikowo