Awaryjne otwieranie samochodu- sprawdź co robić

19.10.2020 |

Jeśli jesteś kierowcą to pewnie zdarzyło Ci się zgubić lub zatrzasnąć kluczyki w samochodzie. Jeśli znajdujesz się w pobliżu domu, możesz udać się po zapasowe kluczyki do auta. Ale co zrobić jeśli jesteś kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów od domu? Pamiętaj o tym, aby nie wybijać szyby w samochodzie, gdyż generuje to dodatkowe, wysokie koszty naprawy auta. W takim przypadku skorzystaj z usługi awaryjnego otwierania samochodu.

Masz problem z otworzeniem samochodu, bo kluczyki zostały w środku pojazdu? A może zgubiłeś je na zakupach lub podczas spaceru? W takiej sytuacji skorzystaj z usługi awaryjnego otwierania samochodu. Firma Fast- Trans z Poznania szybko i profesjonalnie dostanie się do wnętrza pojazdu, a Ty unikniesz kosztów związanych z uszkodzeniem karoserii, zamka lub uszczelki pojazdu.

kiedy korzystać z awaryjnego otwierania auta

Sprawdź kiedy należy skorzystać z usługi awaryjnego otwierania samochodu?

Awaryjne otwieranie samochodu- kiedy skorzystać z usługi

Istnieje wiele różnych powodów, gdy trzeba skorzystać z usługi awaryjnego otwierania pojazdu. Wśród nich wyróżniamy:

  • wyładowany pilot do otwierania samochodu;
  • wyładowany akumulator;
  • kluczyki pozostawione w bagażniku;
  • zatrzaśnięte klucze w aucie;
  • niesprawna elektryka samochodu.

 

W takich przypadkach nie warto się załamywać i panikować. Zadzwoń po mechanika samochodowego, który pomoże Ci dostać się do auta.

Awaryjne otwieranie auta- co robić?

Jeśli samochód jest zamknięty, kluczyki leżą na siedzenia, a Ty nie możesz dostać się do środka, poproś o pomoc fachowców pomocy drogowej. Jedną z usług jest awaryjne otwieranie samochodu. Żaden kierowca nie nosi przy sobie zapasowego klucza, aby otworzyć auto. W takich momentach kierowcy często decydują się na wybicie szyby, jednak nie jest to najlepszym rozwiązaniem. W tym przypadku trzeba liczyć się z wysokimi kosztami naprawy samochodu. Kupno nowej szyby oraz naprawa u mechanika może przynieść koszt nawet kilkuset złotych. Autem bez szyby też nie można jeździć więc dodatkowo trzeba także wezwać lawetę i bezpiecznie przetransportować pojazd do warsztatu.

 

Należy także pamiętać, że każdy zamek jest unikalny i nie da się otworzyć auta innym kluczem samochodowym. Mimo iż model pojazdu stojącego obok będzie taki sam, nie uda się otworzyć pojazdu. W takim przypadku warto zadzwonić po fachowców i profesjonalnie otworzyć auto.

 

Ważne jest także, abyś posiadał przy sobie dowód rejestracyjny. Bez potwierdzenia, przez pracownika pomocy drogowej, tożsamości właściciela pojazdu, nie podejmie się on wykonania takiej usługi. Bardzo często wielu kierowców pozostawia dokumenty pojazdu w schowku, co uniemożliwia potwierdzenie kto jest właścicielem auta.

 

Wezwanie pomocy drogowej może znacznie zniwelować koszty związane z naprawą pojazdu. Znacznie mniej zapłacisz za awaryjne otwieranie auta niż w przypadku wstawienia nowej szyby. Fachowiec profesjonalnie otworzy Twój samochód za pomocą specjalnych narzędzi, a przy okazji nie uszkodzi karoserii pojazdu, zamka oraz drzwi.

metody otwierania auta

Co trzeba wiedzieć o metodzie awaryjnego otwierania pojazdu

Co jest potrzebne do awaryjnego otwierania samochodu?

Każda firma pomocy drogowej świadczy szeroki zakres usług. W zależności od rodzaju awarii, fachowcy przyjadą pod wskazany adres i naprawią usterkę związaną z samochodem. Jeśli zatrzaśniesz kluczyki w aucie nie wahaj się skorzystać z usługi awaryjnego otwierania samochodu. Sprawdź w jaki sposób robią to specjaliści.

Metoda złodziejska

Metoda ta jest najbardziej inwazyjną metodą otwierania pojazdów. Najczęściej wykorzystywana jest przez złodziei samochodów, aby niepostrzeżenie i szybko dostać się do wnętrza pojazdu. Wykorzystują do tego narzędzia ślusarskie, które bardzo często powodują uszkodzenia karoserii pojazdu lub uszczelki w drzwiach. Nieumiejętne używanie tych narzędzi może przyczynić się do powstania dużych uszkodzeń. Specjaliści pomocy drogowej używają specjalnych narzędzi ślusarskich, a ich doświadczenie pozwala uniknąć uszkodzeń zamka, karoserii lub uszczelki.

 

Pamiętaj także, że nowsze samochody posiadają podwójnie ryglowane zamki, co jest znacznym utrudnieniem podczas otwierania pojazdu. Jednak fachowcy pomocy drogowej profesjonalnie otworzą także taki zamek.

Przyssawka i poduszka hydrauliczna

Drugą metodą wykorzystywaną podczas awaryjnego otwierania pojazdów jest użycie przyssawki i poduszki hydraulicznej. Fachowcy pomocy drogowej doczepiają do szyby auta przyssawkę za pomocą, której odciągają delikatnie drzwi i w powstałą szczelinę wkładają poduszkę hydrauliczną. Po napompowaniu rozchyla ona drzwi, co pozwala na włożenie haczyka do samochodu i otworzenie pojazdu od środka. Jeśli jednak nie ma możliwości otworzenia go od środka można za pomocą haczyka wyciągnąć kluczyki pozostawione w aucie. Jednak ta czynność wymaga posiadania dużych umiejętności oraz koordynacji ruchowej.

 

Metoda ta jest bezinwazyjna jeśli wykonywana jest przez specjalistę. Samodzielne próby otworzenia auta tym sposobem mogą skończyć się uszkodzeniem drzwi lub zamka w drzwiach. W takim przypadku lepiej nie ryzykować i poprosić firmę pomocy drogowej o profesjonalne wykonanie usługi awaryjnego otwierania pojazdu. Tobie zajmie to więcej czasu, a specjaliści wykonają taką usługę w kilka minut.

koszt awaryjnego otwierania auta

Koszty związane z usługą awaryjnego otwierania samochodu uzależnione są często od modelu i rodzaju pojazdu

Ile kosztuje awaryjne otwieranie pojazdu

Koszty związane z awaryjnym otwieraniem pojazdu bardzo różnią się od siebie i zależą od wielu różnych czynników. Pierwszym wyznacznikiem jest rodzaj i model samochodu. W przypadku starszych samochodów koszt awaryjnego otwierania jest niższy, gdyż samo ryglowanie drzwi nie jest zbyt skomplikowane. Nowe pojazdy posiadają dodatkowe zabezpieczenia, chroniące samochód przed kradzieżą. W zależności od posiadanego samochodu, koszt usługi awaryjnego otwierania może wynosić od 100 do 600 złotych. Warto jednak skorzystać z pomocy fachowców, którzy nie uszkodzą pojazdu. W przeciwnym razie koszty naprawy pojazdu w warsztacie samochodowym mogą być 2 lub 3 razy wyższe niż wykonanie usługi.

 

Wiele firm oferujących ubezpieczenia pojazdów posiadają w swojej ofercie usługę awaryjnego otwierania pojazdu. Wielu kierowców nie wie o tym, że w wykupionym pakiecie posiadają także wykonanie takiej usługi. Dlatego warto zapoznać się dokładnie z posiadanym ubezpieczeniem i w razie konieczności zgłosić się do swojej firmy assistance.

Kradzież kluczyków

Każdemu kierowcy zdarza się zgubić kluczyki do samochodu. Jeśli istnieje taka możliwość należy udać się do domu po zapasowe. Jednak zdarzają się także sytuacje kiedy zostaną one skradzione. W takim przypadku trzeba szybko reagować, aby auto nie zostało skradzione przez złodzieja. Należy zadzwonić po pomoc drogową, której fachowiec przyjedzie pod wskazany adres i otworzy auto bez kluczyków. Dodatkowo może on także wymienić zamek w drzwiach, co pozwoli uchronić auto przed kradzieżą.

 

Jeśli zgubiłeś lub zatrzasnąłeś kluczyki w swoim aucie, zapisz sobie numer do firmy Fast- Trans z Poznania 600 960 987 i skorzystaj z naszej pomocy podczas awaryjnego otwierania pojazdu.

Powrót do bloga


Dojeżdżamy błyskawicznie
do dzielnic Poznania:
Grunwald, Jeżyce, Nowe Miasto, Piątkowo, Rataje, Stare Miasto, Wilda
okolicznych miejscowości:
Swarzędź, Luboń, Komorniki, Skórzewo, Wysogotowo, Przeźmierowo, Baranowo, Chyby, Suchy Las, Owińska, Koziegłowy, Janikowo