Awaryjne otwieranie samochodu- sprawdź co robić

, w kategorii: porady.

Jeśli jesteś kierowcą to pewnie zdarzyło Ci się zgubić lub zatrzasnąć kluczyki w samochodzie. Jeśli znajdujesz się w pobliżu domu, możesz udać się po zapasowe kluczyki do auta. Ale co zrobić jeśli jesteś kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów od domu? Pamiętaj o tym, aby nie wybijać szyby w samochodzie, gdyż generuje to dodatkowe, wysokie koszty naprawy auta. W takim przypadku skorzystaj z usługi awaryjnego otwierania samochodu. czytaj więcej »

Kamera samochodowa- najważniejsze informacje

, w kategorii: porady.

Kamery samochodowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. Zarówno doświadczeni jak i młodzi posiadacze prawa jazdy kupują je, aby nagrywać to co dzieje się na drogach, a w razie kolizji lub wypadku mieć dowód dla policji. Ale czy Ty wiesz, które kamery są najlepsze i na co zwrócić uwagę?
czytaj więcej »

Jak wymienić koło w samochodzie

, w kategorii: porady.

Jeśli w trakcie podróży usłyszysz, że Twoje auto hałasuje, lepiej zatrzymaj się w odpowiednim miejscu i sprawdź co jest tego przyczyną. Jeśli uszkodzone zostało koło, musisz je wymienić. Jednak czy masz wszystko czego potrzebujesz? Czy wiesz jak zrobić to profesjonalnie?
czytaj więcej »

Jak kupić tanią polisę OC?

, w kategorii: porady.

W jaki sposób można znaleźć tanie ubezpieczenie OC kierowców? Trzeba szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Zacznij od rozmowy ze znajomymi. Skorzystaj z internetowych kalkulatorów OC. Skontaktuj się z pośrednikami, którzy w Twoim mieście mają biura i oferują polisy wielu towarzystw. czytaj więcej »

Klimatyzacja zapobiega parowaniu szyb

, w kategorii: porady.

Jeśli scena tego wymaga, z zaparowanych szyb cieszą się chyba jedynie bohaterowie filmów. Kierowcy starają się, aby nadmierna wilgoć nie przeszkadzał im w jeździe. Ponadto każdy wie, że wilgoć sprzyja chociażby zagrzybieniu układu klimatyzacji czy zawilgoceniu tapicerki samochodowej.

czytaj więcej »

Wszystko co musisz wiedzieć o prostownikach

, w kategorii: porady.

Prostownik doprowadza do przemiany napięcia zmiennego w stałe, dzięki czemu może naładować pusty akumulator. To jedno z urządzeń, bez którego większość osób, szczególnie właścicieli starszych aut, nie potrafi sobie wyobrazić zimy. czytaj więcej »

Jak odpalić samochód?

, w kategorii: porady.

Każdy właściciel samochodu doskonale zna sytuację, w której jego pojazd odmawia posłuszeństwa i nie funkcjonuje tak, jak powinien. Awarie poszczególnych komponentów auta, które odpowiadają za możliwość jego uruchomienia i prowadzenia przydarzają się w każdym typie samochodu. Jednym z częstych problemów, z którym borykają się kierowcy jest kłopot z uruchomieniem silnika. Jak odpalić samochód w sposób bezpieczny? Jak tego dokonać, kiedy silnik nie chce się uruchomić tradycyjną metodą? Sprawdźmy. czytaj więcej »

Jak się zachować po wypadku

, w kategorii: porady.

Byłeś uczestnikiem lub świadkiem wypadku i wpadłeś w panikę, bo kompletnie nie wiedziałeś, jak się zachować? Być może przeraża Cię sama myśl o tym, że Ty i Twoi bliscy moglibyście wziąć udział w takim zdarzeniu? Przeczytaj i dowiedz się, jak nie dać się panice. czytaj więcej »

Ile kosztuje holowanie auta?

, w kategorii: porady.

Samochód w dzisiejszych czasach posiada każdy z nas. Jednak może zdarzyć się, że maszyna odmówi nam posłuszeństwa. Wówczas bardzo istotne jest jej holowanie. Zatem jaki jest koszt takiej usługi? czytaj więcej »

Nie zadzieraj z tramwajem! Czyli kiedy ustąpić tramwajowi pierwszeństwa przejazdu

, w kategorii: porady.

Wielu kierowców z miejscowości, w których nie ma linii tramwajowych, czuje się w kontakcie z tramwajami mocno nieswojo. Prawdą jest, że większości przypadków uznają, że tramwaj ma zawsze pierwszeństwo, bo po pierwsze jest większy, a po drugie cięższy, więc nie warto z nim zadzierać. Tymczasem przepisy mówią, że tramwaj nie zawsze ma pierwszeństwo. A czy ty wiesz, kto je ma? Auto? Tramwaj? czytaj więcej »

Z parkingu zginęło ci auto? Nie panikuj

, w kategorii: porady.

W życiu różnie bywa. Dlatego też, jeśli przytrafi ci się sytuacja, że auto zginie ci z parkingu, nie panikuj, nie reaguj emocjonalnie, tylko sprawdź, czy przypadkiem nie zostało odholowane na parking strzeżony na polecenie nie straży miejskiej. czytaj więcej »